Image1\
 
 

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
w Szczecinie  jest organizatorem ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”.
W tym roku skupiamy się na naszych podopiecznych z  Placówki Wsparcia Dziennego PCK "WESOŁA CHATKA". Placówka jest prowadzona od  2008 roku i uczęszczają do niej dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, w wieku od 3,5 do 14 lat. W placówce stwarzamy dzieciom możliwość spędzania aktywnie czasu wolnego poprzez uczestnictwo w grach zespołowych, kółkach zainteresowań, zajęciach plastycznych, wspólnych wycieczkach, w spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz udzielamy pomocy  w rozwiązywaniu podstawowych trudności w nauce i w grupie. Dzieci uczestniczą też w zajęciach reedukacyjnych, na których pod okiem wychowawcy utrwalają wiadomości
 i wyrównują braki edukacyjne. Specjaliści z Wesołej Chatki opiekują się łącznie 30 dzieci.  Naszym celem jest wspierać dzieci i ich rodziny kompleksowo. Stąd nasze różne akcje typu „Wyprawka dla Żaka”, wakacje z PCK czy akcje pomocowe w okresie świąt – „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, „Wielkanoc z PCK”.

  W tym roku na nasz apel związany z wyprawką szkolną odpowiedziały dwa szczecińskie hipermarkety Auchan – darowizna w wysokości 879, 93 zł., Carrefour - darowizna w wysokości – 333,91 zł.

 Dzięki wsparciu dwóch szczecińskich szkół,  hipermarketów Carrefour i Auchan, oraz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych udało się dla każdego dziecka przygotować „ wyprawkę” zróżnicowaną w zależności od płci i wieku dziecka.  Grupa maluchów – dzieci w wieku od 3,5-5 lat  otrzymała: pisaki, pisaki, 3 zeszyty, kredki, stemple szablony, papier kolorowy, oraz bajki. Grupa starszaków – dzieci w wieku od 6-15 lat  otrzymała: zeszyty, blok, gumki, klej, kredki, plastelinę, farby, oraz notesy. Należy dodać, że dzięki tegorocznym sponsorom Wesoła Chatka została wzbogacona o liczne książki, encyklopedie szkolne, gry planszowe i puzzle. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy i zachęcamy do pomagania.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin