Image1\
 
 

logo_zkdpPolski Czerwony Krzyż Biuro Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgowego w Szczecinie zaprasza w dniu 05 lipca 2011 r. mieszkańców NOWOGARDU ORAZ POBLISKICH MIEJSCOWOŚCI na akcję honorowego krwiodawstwa ph. „Zbieramy KREW dla Polski”, którą PCK wraz z Grupą Muszkieterów organizuje w Polsce po raz czwarty.

Akcja promocyjna połączona z poborem krwi odbędzie się w Nowogardzie na parkingu przed sklepem Intermarche - ul. Rzeszowskiego 8 w godz. 9.00 – 17.00 (pobór krwi w godz. 10.00 – 14.00).
Oprócz poboru krwi odbędzie się konkurs rysunkowy na plakat promujący kampanię „Zbieramy krew dla Polski”, pokazy pierwszej pomocy z możliwością ćwiczeń na fantomie, konkurs wiedzy o PCK, rozdawnictwo materiałów promocyjnych.


Informujemy, że krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Aby pobranie krwi nie powodowało uszczerbku zdrowia dawcy, a jej przetoczenie nie było przyczyną zakażenia biorcy chorobą zakaźną, wszyscy krwiodawcy poddawani są badaniom lekarskim i laboratoryjnym. Każda osoba, która będzie chciała oddać krew w ambulansie musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z numerem PESEL.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin