Przystanek Wolontariat 2017: Święto aktywnych ludzi, grup i organizacji pozarządowych

Pomorza Zachodniego

 

Na Pomorzu Zachodnim rusza Przystanek Wolontariat

 

W dniach 4-8 grudnia zapraszamy wraz z partnerami na kolejny Przystanek Wolontariat, czyli święto aktywnych ludzi i organizacji pozarządowych Pomorza Zachodniego. Zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć aktywnego, społecznego i obywatelskiego działania – bez względu na wiek. Być może w programie wydarzenia zajdziecie coś dla siebie – włączycie się w akcję #WypróbujWolontariat, albo przyjdziecie na Szybką Randkę z Wolontariatem, by spotkać się z wolontariuszami z różnych dziedzin. A może włączycie się w akcję WolontARTiat i przygotujecie kartkę świąteczną, która zostanie wręczona potrzebującej osobie podczas obiadu bożonarodzeniowego dla osób potrzebujących.

 

My szczególnie zapraszamy na organizowane przez nas wydarzenie w dniu 4 grudnia.

 16.00-19.00: #WypróbujWolontariat podczas akcji ,,Otwarte placówki PCK”

Placówka  Wsparcia Dziennego PCK "Wesoła Chatka" przy Al. Wojska Polskiego 63 oraz Dzienny Dom ,,Senior +" przy ul. Bł. Królowej Jadwigi 45c i 45a.

Możliwość sprawdzenia się w roli wolontariusza w placówkach wsparcia dziennego.

 

Pełen program Przystanku Wolontariat 2017 znajdziecie na stronie www.przystanekwolontariat.eu oraz www.facebook.pl/PrzystanekWolontariat

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Miło nam poinformować, że dzięki środkom pozyskanym  od Wojewody Zachodniopomorskiego  oraz Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania  „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ „ Moduł I Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2012, tworzymy nowy Klub Senior+ ! Trwają prace budowlane i remontowe- można powiedzieć praca wre!

Poniżej kilka fotek  z realizacji zadania. Inwestycja zakończona zostanie w grudniu 2017r . Wszyscy a zwłaszcza Seniorzy oczekują tej chwili z nieukrywaną radością. Nowe miejsce to dodatkowa szansa na spędzanie aktywnie czasu, rozwój osobisty, poznawanie nowych osób i uświadomienie sobie, że tzw „jesień życia „ to naprawdę może być szalony czas.

GALERIA

W związku z realizacją zadania: Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora” w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, zapraszamy do współpracy Pracownie Architektoniczne. Więcej informacji w załączniku. Jednocześnie informujemy, że termin składania ofert został przedłużony do 18.09.2017r do godziny 12.00

Wakacje nasi Seniorzy spędzili aktywnie. Umiejętności nabyte na warsztatach fotograficznych mogli wykorzystać podczas naszych wycieczek robiąc fantastyczne zdjęcia. Wszyscy bawiliśmy się dobrze, pogoda i humory tez nam dopisywały. Zaczynamy drugą część naszego projektu i  zapraszamy do udziału w zajęciach. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

 

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin