XXV  Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Etap okręgowy  w dniu 24.03.2016r.

 

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego, którzy odnieśli zwycięstwo w eliminacjach rejonowych  XXV  edycji Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w  dniu 24 marca 2016 r. o godzinie 11.00 w siedzibie  Oddziału ZOO PCK w Szczecinie  przystąpili do etapu okręgowego olimpiady.

Patronat honorowy  nad  XXV edycją Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK przyjęli: Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Głównym współorganizatorem ww. Olimpiady jest firma Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.

We wszystkich etapach olimpiady udział wzięło 546 uczniów z 43 szkół z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Dziesięciu uczestników podczas etapu okręgowego  reprezentowało  szkoły z następujących miejscowości: Dobra, Kołobrzeg, Koszalin, Nowogard, Stargard i Szczecin. Uczniowie  rozwiązywali test składający się z 40 pytań.

Przedstawiciele  komisji na spotkaniu, które odbyło się  w dniu 15.03.2017r. dokonali sprawdzenia i oceny prac przygotowanych przez uczestników olimpiady zawierających relacje z akcji prozdrowotnych związanych tematycznie z promocją zdrowia, przeprowadzonych na terenie szkoły lub w swoim środowisku lokalnym.

 

Po sprawdzeniu testu i ocenie prac związanych z realizacją akcji prozdrowotnych dokonano podsumowania punktacji. Następnie ogłoszono wyniki konkursu oraz  wręczono nagrody.

 

Podsumowanie etapu okręgowego:      

W kategorii szkół gimnazjalnych 3 pierwsze miejsca zajęli  następujący uczniowie:

        I     miejsce zajął         –  Kamil Wilk z Gimnazjum Nr 3 w Kołobrzegu;

        II   miejsce zajęła         Emilia Domańska z  Gimnazjum  Nr  42 w  Szczecinie;

        III miejsce zajęła        –  Jagoda Drapikowska  z Gimnazjum  Nr 2 ZSO  w Dobrej;

                                                

W  kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

        I     miejsce zajął      –   Marcin Ogiewa    z  I  LO  w  Nowogardzie;

        II   miejsce zajęła    –   Joanna Ziółkowska  z  XI LO w ZSO Nr 4 w Szczecinie;

       III  miejsce zajęła     – Natalia  Bukowska  z   I  LO  w  Stargardzie;       

                 

Zwycięzcy etapu okręgowego: Kamil Wilk i Marcin Ogiewa zajmujący pierwsze miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zakwalifikowali się do finału  XXV  edycji Ogólnopolskiej  Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, podczas której  będą reprezentowali  Zachodniopomorski   Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie.

Etap krajowyodbędzie się w dniach 25 – 27 maja 2017 r.

Dla laureata finału w  kategorii  szkoły ponadgimnazjalnej  Rektor Uniwersytetu w Łodzi przekazał indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali  dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez ZOO PCK w Szczecinie. Pozostali uczestnicy wraz z  opiekunami  otrzymali  podziękowania  za udział w konkursie, ponadto opiekunowie otrzymali zestawy kosmetyków.

Przedstawiciele Komisji reprezentujący następujące instytucje: Zakład Fizjologii i Żywienia Człowieka z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT, Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Szczecinie, Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie;  wręczyli uczestnikom Olimpiady  firmowe gadżety.

Nad  przebiegiem rywalizacji czuwała  Komisja oceniająca, której gorąco dziękujemy za zaangażowanie.

Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za udział,  zwycięzcom serdecznie gratulujemy za zajęcie wysokich lokat w eliminacjach okręgowych, a opiekunom składamy podziękowanie za przygotowanie uczniów.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy uczniów  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału

w kolejnej edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

 

GALERIA

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin