Image1\
 
 

Wszystko co mogę zrobić dla mojego przyjaciela to- po prostu być jego przyjacielem.

H.D. Thoreau

 

Mówi się, że „prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie” - w tak trudnych czasach dla całego świata to ogromnie ważne by móc na kogoś liczyć.

My możemy ! Mamy naszych Przyjaciół zza Odry, chociaż wszystkie nasze wspólne plany  i zamierzenia dotyczące działań, projektów, zawodów i przyjacielskich spotkań niestety nie mogły dojść do skutku. Łączy nas coś więcej, a mianowicie PRZYJAŹŃ, która ludzi we wspólnym działaniu brata - spaja na rzecz realizacji szlachetnych celów. 

W zeszłym roku otrzymaliśmy propozycję pomocy z Deutsches Rotes Kreuz Mecklenburg-Vorpommern e.V. nie tylko słownej, ale także rzeczowej. Zarząd Związku Krajowego Niemieckiego Czerwonego Krzyża Meklemburgii Pomorza Przedniego z Prezesem p. Janem Hendrikem Hartlöhner w dniu 22 stycznia 2021 r. użyczył Zachodniopomorskiemu Oddziałowi Okręgowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie samochód marki VW Transporter, który będzie wykorzystywany do szybkiego dotarcia do naszych podopiecznych z żywnością, paczkami, lekami, którzy mieszkają w małych miejscowościach i wsiach oddalonych od Szczecina. Otrzymaliśmy również maski i środki dezynfekcyjne. Te działania są praktycznym wdrożeniem deklaracji naszych partnerów, które zostały złożone w 2020 r.

 

Za wsparcie czerwonokrzyskich  działań serdecznie dziękujemy !

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin