Image1\
 
 
10 kwietnia 2014 roku na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie odbyły się XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W Mistrzostwach udział brało 7 drużyn z terenu miasta Szczecina i Polic. Najważniejszą nagrodą o jaką walczyły drużyny był udział w XXII Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się 10 maja br. 
Drużyny miały do przejścia 6 stacji pozorowanych, na których musiały wykazać się wiedzą praktyczną. Każda drużyna miała również do rozwiązania test składający się z 15 pytań.
Zespoły ratownicze uplasowały się na następujących miejscach:
 
I m. – XI Liceum Ogólnokształcące w ZSO Nr 4 w Szczecinie
II m. – V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
III m. – Zespół Szkół w Policach
IV m. – Zespół Szkół Samochodowych w Szczecinie
V m.  – XIV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
VI m.  - IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 
VII m.  – Zespół Szkół Nr 8 w Szczecinie

11 maja 2013 roku na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie odbyły się XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża pod honorowym patronatem Pana Marcina Zydorowicza - Wojewody Zachodniopomorskiego, Pani Anny Mieczkowskiej – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Piotra Krzystka – Prezydenta Miasta Szczecin oraz Pani Marii Boreckiej – Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.


Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem mistrzostw pracy związanej z ich przygotowaniem było bardzo dużo, ale wszystko się udało.  Pogoda „zamówiona” przez organizatorów specjalnie na tą imprezę dotarła na czas. Od samego rana świeciło piękne słońce. W mistrzostwach udział brało 7 drużyn z województwa zachodniopomorskiego – zwycięzcy eliminacji rejonowych Mistrzostw, które reprezentowały następujące Oddziały Rejonowe PCK i Delegatury ZOO PCK: Drawsko Pomorskie, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Stargard Szczeciński, Szczecin i Wałcz. Najważniejszą nagrodą o jaką walczyły drużyny to wyjazd na XXI Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, które w tym roku odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Warszawie.

 

Czytaj więcej...

10419 maja 2012 roku na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie odbyły się XX Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża pod honorowym patronatem Pana Marcina Zydorowicza - Wojewody Zachodniopomorskiego, Pani Anny Mieczkowskiej – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Piotra Krzystka – Prezydenta Miasta Szczecin oraz Pani Marii Boreckiej – Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty .

Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem mistrzostw pracy związanej z ich przygotowaniem było bardzo dużo, ale wszystko się udało. Pogoda „zamówiona” przez organizatorów specjalnie na tą imprezę dotarła na czas. Od samego rana świeciło piękne słońce. W mistrzostwach udział brało 9 drużyn z województwa zachodniopomorskiego – zwycięzcy eliminacji rejonowych Mistrzostw, które reprezentowały następujące Zarządy Rejonowe PCK i Delegatury ZOO PCK: Drawsko Pomorskie, Goleniów, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Stargard Szczeciński, Szczecin, Świnoujście i Wałcz. Najważniejszą nagrodą o jaką walczyły drużyny to wyjazd na XX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, które w tym roku odbędą się w dniach 8-10 czerwca w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

05821 maja 2011 roku na terenie kąpieliska „Arkonka” w Szczecinie odbyły się XIX Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem mistrzostw pracy związanej z ich przygotowaniem było bardzo dużo, ale wszystko się udało. Pogoda „zamówiona” przez organizatorów specjalnie na tą imprezę dotarła na czas. Od samego rana świeciło piękne słońce. W mistrzostwach udział brało 11 drużyn z województwa zachodniopomorskiego – zwycięzcy eliminacji rejonowych Mistrzostw, które reprezentowały następujące Zarządy Rejonowe PCK i Delegatury ZZO PCK: Drawsko Pomorskie, Gryfice, Goleniów, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Stargard Szczeciński, Szczecin, Świdwin, Świnoujście i Wałcz. Najważniejszą nagrodą o jaką walczyły drużyny był wyjazd na XIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.
W tym roku było 11 stacji, w tym 10 pozorowanych:

Czytaj więcej...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin